כשרות

Do you have a halachic question?

Send your question and receive a halachic answer from the Rabbi.

The question

Asked by: אנונימי June 10, 2008 | 197 views
האם כיום שידוע שביצי תנובה מופרות עדיין יש חובה להפריד ולבדוק אותם מחשש למצוא דם?

The Rabbi's answer

כשרות

הכלל שציינת לא ברור לי, לפי הנתונים שבידי רוב מכריע של ביצי תנובה אינן ביצים מופרות, ההגדרה של ביצים שאינן מופרות היא שאלו ביצים שנוצרות על ידי תרנגולת בהליך של חימום עצמי, ולכן דם שנמצא בהן אסור משום מראית העין בלבד, ואף אם נמצא דם באחת הביצים היא עצמה אסורה (יש מקילים שדי בזריקת הדם בלבד), ואינה אוסרת את השאר, ואף אינה אוסרת את התבשיל הייתה בו.
Source: שו''ת אגרות משה יור''ד סי' לו, שו''ת שבט הלוי ח''ב סי' כב, שו''ת יחוה דעת ח''ג סי' נז
Answered by: הרב דוד לאו - מודיעין
Answer date: August 11, 2006

ענייני כשרות ובשר בחלב

שלום רב, רציתי לשאול מספר שאלות שעלו אצלי לאחרונה בכמה עניינים: א. אני עובד במשרד ובו יתר העובדים רחוקים מלהקפיד על כשרות (לרבות גויים). האם מותר לי להשתמש בסכין למריחה, בהנחה שידוע לי בוודאות גמורה שהשימוש שנעשה בו הוא במזון קר בלבד, גם אם אינו כשר או בבשר וחלב יחד ? ב. האם מותר לי לשתות קפה במשרד (בספלים לא נעשה כל שימוש מעבר לשתייה חמה), כאשר גרגירי הקפה שישנם אינם ``כשרים`` מאחר ומקורם במפעל ערבי ללא כשרות ? ג. שאלה נוספת לגבי הבישול בביתי שלי - אנחנו נוהגים לטגן ולבשל ירקות במחבת בשרית ובסיר בשרי, ואח``כ לאכול ירקות אלה בארוחה חלבית, ואפילו בערבוב עם גבינה ממש. בהנחה שבמחבת/בסיר לא נעשה שימוש ב-24 השעות שקדמו לטיגון ובישול הירקות, האם הדבר מותר ?!? אודה לקבלת תשובות בהקדם האפשרי. חג שמח

הכשר על איפור

שלום לכבוד הרב ! ברצוני לשאול שאלה ... האם צריך הכשר על אודם או ליפסטיק או על כל איפור ששמים על השפתיים? ברצוני לציין גם שהתקשרתי בהקשר לשאלה הנל לבית דין ידוע ואנו לי על כך שלא צריך...אבל אימי לא רגוע ואמרה שאשאל שוב אז לכן אני שואלת כאן האם יש בזה בעיה??? אשמח מאוד לקבל תשובה תודה מראש

דחוף

האם מותר לקחת אומגין שמכיל ג`לטין לקוצר נשימה

בנושא כשרות...

בס``ד. שלום, יש לי שאלה בקשר לבצל ירוק חתוך לטבעות בתוך קופסת פלסטיק, יש על הקופסה את כל הכשרויות למהדרין, אבל כידוע אסור לאכול בצל שעבר עליו הלילה, ולא רשום על הקופסה שיש בזה תוספת שמן או משהו... רציתי לדעת האם מבחינה של כשרות מותר לאכול את זה... תודה רבה.